SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 4892203
*
nr 489 2203
Bricka
pläter, längd: 63
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 oktober 2007
kl 17:01:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 11:36:57
1
550 kr
8/10 14:09:55
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter silver ädelmetall
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
*
Bricka
nr 489 2203
Bricka
pläter, längd: 63
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 oktober 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/10 11:36:57 | 1 | 550 kr |
8/10 14:09:55 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter silver ädelmetall
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11